Ile żyje kot ?

„Powieść musi być wyjątkowo dobra, by żyć tak długo, jak przeciętny kot.” Ten aforyzm jest powszechnie przypisywany Philipowi Stanhope’owi, czwartemu hrabiemu Chesterfielda. Lord Chesterfield żył w okresie angielskiej historii literatury, kiedy powieści stawały się coraz bardziej popularne, i już wtedy istniało poczucie, że wszystkie formy mediów są efemeryczne. Co Chesterfield miał na myśli? Jak długo, średnio, żyją koty?

Jakie są fakty dotyczące długości życia kota? Tutaj, w Catster, przeprowadziliśmy badania na temat przeciętnej długości życia kota i mamy wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby odpowiedzieć na pytanie „Jak długo żyją koty?” Zebraliśmy te liczby i możemy powiedzieć, że podobnie jak w przypadku powieści, długość życia kotów zależy od różnych okoliczności, w tym środowiska, diety i zdrowia. Podamy Ci informacje o wszystkim, począwszy od ogólnego pytania „Jak długo żyją koty?” do średniego wieku „obecnego” najstarszego żyjącego kota, średniej wieku zwierząt w wieku odosobnionym oraz średniej długości życia kota w domu i na zewnątrz.

Więc, jak długo żyją koty? Jaka jest średnia długość życia kota?
Jaka jest średnia długość życia kota? Środowisko, utrzymanie, zdrowie oraz to, czy kot jest wykastrowany czy nie – wszystkie te czynniki mają znaczenie, gdy myślisz o średniej długości życia kota. Istotnym czynnikiem może być sterylizacja. Kastracja i sterylizacja eliminują ryzyko rozwoju chorób, które mogą wpływać na układ rozrodczy kota w starszym wieku.

Truizmem w Internecie stało się, że przy dostępie do aktualnych osiągnięć medycznych i dietetycznych, idealny kot „może” lub „może” dożyć do 20 roku życia kota i starszego. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na 10 renomowanych stronach internetowych, na których omawia się przeciętnego kota domowego, liczby te są bardziej niespójne i wahają się od 10 do 20 lat. Średnia długość życia kota domowego wynosi 15,1 roku.

Rasa kotów jest z pewnością czynnikiem wpływającym na odpowiedź na pytanie „Jak długo żyją koty?”. Moglibyśmy wymienić długość życia każdej rasy kotów, ale wtedy bylibyśmy tu na zawsze. Nasze badania sugerują, że koty ras mieszanych są na ogół twardsze i żyją dłużej niż koty ras czystorasowych. Masz pytanie o długość życia konkretnej rasy? Proszę zapoznać się z naszą listą kotów ras czystorasowych i hybrydowych.

Odpowiadając na pytanie: „Jak długo żyją koty?” niepokoimy się, podobnie jak Lord Chesterfield, „przeciętnym kotem”. Przeciętnie, koty żyją o rok do dwóch lat dłużej niż kocury. Średnio, koty domowe żyją dłużej niż koty domowe. Przeciętnie dzikie, bezdomne i zdziczałe koty żyją znacznie krócej niż koty domowe.

A jeśli są to koty domowe?
Jeśli chodzi o pytanie „Jak długo żyją koty domowe?”, wszystkie badania, które przeprowadziliśmy, w przeważającej mierze sugerują, że koty domowe żyją prawie trzy razy dłużej niż koty domowe. Jak długo żyją koty domowe? Koty domowe są zazwyczaj sterylizowane, szczepione i usuwane ze stresu, ryzyka i niebezpieczeństw związanych ze światem zewnętrznym. Są regularnie karmione i mają łatwy dostęp do świeżej i czystej wody.

Są spokrewnione: 5 Powodów, dla których warto adoptować kota starszego

Wymagają one większej uwagi, większego rozproszenia uwagi i muszą być zachęcane do wystarczającego wysiłku fizycznego, aby uniknąć otyłości. Na szczęście uważni właściciele kotów zapewniają wszystkie te rzeczy. We wszystkich odwiedzanych przez nas miejscach liczba ta była bardzo zróżnicowana i wynosiła od 14 do 20 lat. W oparciu o liczby, które przewlekle przewidzieliśmy, średnia długość życia kota domowego wynosi 16,875 roku.

Jak długo żyją koty – jeśli są kotami wychodzącymi?
Szereg wyzwań zazwyczaj ogranicza średnią długość życia kota wychodzącego. Oczywiście „na zewnątrz” oznacza różne rzeczy w zależności od tego, gdzie mieszka dany kot i kiedy odpowiadamy na pytanie „Jak długo żyją koty?

Czy mieszkasz w miejscu miejskim, podmiejskim, wiejskim lub oddalonym? Ilu sąsiadów ma koty żyjące na zewnątrz? Czy mieszkasz w miejscu, w którym żyje mnóstwo drapieżnych zwierząt? Czy w pobliżu znajdują się dzikie lub bezdomne zwierzęta? Czy pogoda sprzyja całorocznemu stylowi życia na świeżym powietrzu? Jak blisko są drogi i drogi przelotowe?

To wszystko są czynniki ograniczające, podobnie jak zwiększona ekspozycja na pchły, kleszcze i inne pasożyty i choroby. Koty żyjące na zewnątrz mogą również wdawać się w bójki i zadrapania z innymi kotami i są narażone na zwiększone ryzyko wypadków.

Mają one jednak również swobodę w odkrywaniu, zaznaczaniu ulubionych okoni i wykonywaniu naturalnych ćwiczeń fizycznych. Ponieważ istnieje wiele innych nieprzewidywalnych zmiennych, ich liczba jest zazwyczaj niewielka, a długość życia kota znacznie większa – od trzech do dziesięciu lat. Średnia długość życia kota na świeżym powietrzu wynosi 5,625 roku.

Jak długo mogą żyć koty?
Słyszę jak mówisz, „Ale mój kot…” Wszystkie te liczby są wartościami średnimi. Mój kot, Klesko, zawsze był kotem na wolnym powietrzu i ma 15 lat. Zawsze są wartości odstające od średnich, jeśli chodzi o odpowiedź „Jak długo żyją koty?”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *