Jakie miejsca odwiedzić w Liverpoolu ?

Liverpool jest domem dla jednego z największych brytyjskich dziedzictw przemysłowych. Podobnie jak znaczna część północnej Anglii, Liverpool ma swoje korzenie w rewolucji przemysłowej, kiedy to stał się głównym portem.

Dzięki temu Liverpool stał się centrum różnorodności i kultury, ponieważ ludzie z całego świata podróżowali do Anglii przez Liverpool. Miasto jest rajem dla miłośników muzyki, którzy stworzyli „Merseybeat”, styl muzyki, który stworzył The Beatles, The Who i The Kinks. Liverpool jest uważany za „stolicę kultury” zarówno w Anglii jak i w Europie, z licznymi galeriami sztuki, muzeami i tętniącym życiem nocnym. Oto niektóre z najważniejszych atrakcji miasta, które zainspirują Cię podczas kolejnej podróży do Liverpoolu.

  1. Albert Dock

Albert Dock nawiązuje do bogatej historii przemysłowej Liverpoolu, na którą składają się doki i magazyny wzdłuż wybrzeża. Stojący od 1846 r. Albert Dock był pierwszym niepalnym systemem magazynowym na świecie, ponieważ kompleks wykorzystuje żelazo i cegłę w miejsce drewna. Historycznie Albert Dock był jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych doków na świecie, a także liderem w zakresie technologii takich jak żurawie hydrauliczne. Dziś Albert Dock jest obiektem dziedzictwa kulturowego i co roku przyciąga około 4.000.000 turystów. Jest to świetne miejsce na znalezienie rozrywki i jedzenia, a także poznanie dobrze zachowanej historii tego nadmorskiego miasta.

  1. Muzeum Światowe

Muzeum Światowe jest jednym z największych muzeów w Liverpoolu, prezentującym eksponaty z zakresu nauk przyrodniczych, kultury historycznej, przestrzeni i nie tylko. Muzeum istnieje od 1851 roku, ale było wielokrotnie odnawiane, aby pomieścić jego rosnące kolekcje (i popularność wśród zwiedzających!) Obecnie muzeum mieści akwarium i dom żywych pluskiew, w którym znajdują się różne egzotyczne bestie. Istnieje nawet planetarium, w którym odbywają się regularne pokazy dla osób zainteresowanych astronomią. Muzeum można zwiedzać bezpłatnie, co czyni je idealnym miejscem na całodzienną wycieczkę.

  1. Spaceport

Dla miłośników przestrzeni kosmicznej i podróży kosmicznych, Liverpool’s Spaceport jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę. W centrum znajduje się szereg pomieszczeń o różnej tematyce, w tym system solarny i spacepody, z których każde ma swoje własne, praktyczne zajęcia. Znajduje się tam również „strefa interaktywna”, w której odbywają się zajęcia i gry oparte na grawitacji i świetle. Zakończ swoją podróż wizytą w planetarium, aby dowiedzieć się więcej o kosmosie. Spaceport jest świetny do rodzinnej zabawy lub dla każdego, kto kocha Drogę Mleczną!

  1. St George’s Quarter

Liverpool’s St George’s Quarter to obiekt zabytkowy o wspaniałej wiktoriańskiej architekturze. Jest to również jedno z centrów handlowych miasta, więc możesz zrobić zakupy w tej pięknej okolicy! Oprócz możliwości robienia zakupów i sztuki, St George’s Quarter szczyci się wieloma popularnymi teatrami. Obejrzyjcie spektakl w Imperium Liverpoolskim, które regularnie gości na tournee produkcje West Endu. Będąc w okolicy, koniecznie odwiedź St George’s Hall, który jest jednym z najpiękniejszych przykładów neoklasycystycznej architektury na świecie. George’s Hall jest jednym z najpiękniejszych przykładów neoklasycystycznej architektury na świecie. W Hali można zwiedzać bezpłatnie, a w jej wnętrzu znajdowała się słynna rzeźba „Maki” z 2015 roku, w której umieszczono tysiące ceramicznych maków dla upamiętnienia I wojny światowej.

  1. 5. Muzeum Morskie Merseyside

Muzeum Morskie Merseyside znajduje się na historycznym doku Albert i jest najlepszym miejscem, aby dowiedzieć się więcej o przemysłowej historii Liverpoolu. Muzeum słynie z międzynarodowego znaczenia Liverpoolu, działając jako brama do świata i łącząc Wielką Brytanię z wieloma innymi narodami i kulturami. W muzeum można dowiedzieć się o roli Liverpoolu w emigracji – wiele osób podróżuje do Ameryki z Liverpoolu przez całą jego historię – a także o słynnym statku Titanic, który miał silne powiązania z zarejestrowanym miastem Liverpool. W muzeum odbywają się również regularne imprezy na tematy związane z historią Liverpoolu, dzięki czemu zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *