Czym jest Schizofrenia ?

Schizofrenia jest chronicznym zaburzeniem mózgu, które dotyka mniej niż jeden procent populacji USA. Kiedy schizofrenia jest aktywna, objawy mogą obejmować urojenia, halucynacje, zdezorganizowaną mowę, problemy z myśleniem i brak motywacji. Jednak z leczenia większość objawów schizofrenii znacznie poprawić i prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia może być zmniejszone.

Chociaż nie ma lekarstwo na schizofrenię, badania prowadzą do innowacyjnych i bezpieczniejszych metod leczenia. Eksperci są również rozwikłanie przyczyn choroby poprzez badanie genetyki, prowadzenie badań behawioralnych i przy użyciu zaawansowanego obrazowania, aby spojrzeć na strukturę i funkcje mózgu. Podejścia te niosą ze sobą obietnicę nowych, coraz bardziej skutecznych terapii.

Złożoność schizofrenii może pomóc wyjaśnić, dlaczego istnieją błędne przekonania na temat choroby. Schizofrenia nie oznacza rozdwojenia osobowości lub wieloosobowości. Większość ludzi z schizofrenii nie są bardziej niebezpieczne lub brutalne niż ludzi w ogólnej populacji. Chociaż ograniczone zasoby zdrowia psychicznego w społeczności może prowadzić do bezdomności i częste hospitalizacje, jest błędne przekonanie, że ludzie z schizofrenii kończy się bezdomny lub życia w szpitalach. Większość osób chorych na schizofrenię żyje z rodziną, w domach grupowych lub samodzielnie.

Badania wykazały, że schizofrenia dotyka mężczyzn i kobiet dość równo, ale może mieć wcześniejszy początek u mężczyzn. Stawki są podobne na całym świecie. Osoby cierpiące na schizofrenię częściej umierają młodo niż populacja ogólna, głównie z powodu wysokich wskaźników współwystępowania schorzeń, takich jak choroby serca i cukrzyca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *